Neil deGrasse Tyson saka, ka asteroīds varētu ietriekties Zemē vienu dienu pirms vēlēšanām

Neil deGrasse Tyson apgalvo, ka asteroīds varētu ietriekties Zemē tikai vienu dienu pirms ASV vēlēšanām.

Izlikts  52 Skatījumi atjaunināts 26 dienas atpakaļ

Saskaņā ar CNN ziņojumu ziņa par ienākošo meteoru pirmo reizi tika paziņota 23. augustā, kad NASA Reaktīvās piedziņas laboratorijas Zemes objektu izpētes centrs (CNEOS) paziņoja, ka ir novērots, ka mūsu planētai tuvojas asteroīds ar nosaukumu 2018VP1.


Saskaņā ar CNN, 2018 VP1 (kuru pirmie identificēja astronomi, kas strādāja Palomaras observatorijā Kalifornijā 2018. gadā), NASA zinātnieki novērtēja kā 0,41% iespēju meteoram nokļūt uz mūsu planētas 2. novembrī.

Nespeciālistiem runājot, tas nozīmē, ka pastāv 1/240 iespēja, ka meteors trāpīs planētai dienu pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām.

 


Tomēr Nīls DeGrasē Taisons šonedēļ ir pielicis lielas pūles, lai pārliecinātu mūs visus, ka beigas (iespējams) nav tuvu.Tviterī paziņojumā 61 gadu vecais slavenību astrofiziķis rakstīja saviem 14,3 miljoniem sekotāju:"Asteroīds 2018VP1, ledusskapja izmēra kosmosa akmens, pret mums traucas ar ātrumu vairāk nekā 40 000 km / h."Tas var sasniegt Zemi 2. novembrī, dienu pirms prezidenta vēlēšanām."Tas nav pietiekami liels, lai nodarītu kaitējumu. Tātad, ja Pasaule ies bojā 2020. gadā, tā nebūs Visuma vaina. 

 

Pati kosmosa aģentūra ir izlaidusi datus, kas parāda objekta radīto tiešā kaitējuma relatīvo trūkumu, kā arī mudināja sabiedrību necelt paniku par kosmosa atkritumu gabalu.

Apskatiet šo neticamo videoklipu, kas parāda Čeļabinskas meteora ietekmi vēl 2013. gadā:

 

Oficiālajā Twitter paziņojumā NASA Asteroid Watch skatuves pārstāvis rakstīja: "Asteroīds 2018VP1 ir ļoti mazs, apmēram 6,5 pēdas un nerada draudus Zemei!"

"Šobrīd ir 0,41% izredzes  tam iekļūt mūsu planētas atmosfērā, bet, ja tas notiktu, tas sadalītos ārkārtīgi mazā izmēra dēļ."

Image

Neskatoties uz šīm garantijām, 2018VP1 šobrīd ieņem trešo vietu Eiropas Kosmosa aģentūras tuvumā esošo zemes asteroīdu riska sarakstā.

Saskaņā ar SpaceIn3D.com, objekta mazais izmērs apgrūtina to noteikšanu ar Zemes teleskopiem un detektoriem. Asteroīds ap mūsu sauli riņķo reizi divos gados un pēc tam pavada mēnešus vai dažreiz gadus ārpus redzesloka, parādoties tikai pēdējā iespējamajā brīdī.

 

Avots: VT


Tava reakcija?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Komentāri

  • Neil deGrasse Tyson saka, ka asteroīds varētu ietriekties Zemē vienu dienu pirms vēlēšanām
  • Shal3R